top of page

De Federatie Kinderopvang gaat voor een nieuwe aanpak. Samen met u.

Bijgewerkt op: 9 mei 2021

Na een tijd van transitie, waarin het even wat stiller was van onze kant (er werd hard doorgewerkt achter de schermen) willen we jullie graag onze vernieuwde Federatie Kinderopvang voorstellen. Na 2020 beseften we meer dan eens hoe belangrijk een link is met de werkvloer. Het luisteren naar jullie ervaringen, jullie bezorgdheden en zoveel meer.

Dit willen we dan ook omzetten in relevante acties. Lees mee hieronder! Zodat onze sector kan groeien.

Zodat u kan groeien.

Samen voor onze toekomst!

Welkom aan onze nieuwe voorzitter Katja Van Rillaer


Velen onder jullie kennen ongetwijfeld onze toegewijde voorzitter Hilde Van de Velde. Zij geeft nu echter de fakkel door aan Katja. Samen met Hilde stond Katja aan de wieg van de Federatie. Als bestuurder van 3 kinderdagverblijven weet Katja als geen ander wat er leeft op de werkvloer. Katja kan ook rekenen op de ervaring van Hilde omdat Hilde aan boord blijft van het bestuur en Katja zal bijstaan waar nodig. Dankjewel Hilde en veel succes aan Katja!Een nieuw logo, een nieuwe website


Een nieuwe start. Daar hoort ook een nieuw logo bij. Ook onze website werd onder handen genomen. Ga zeker eens een kijkje nemen en ontdek de vernieuwde Federatie!


Wat hebben wij onze leden te bieden Tot aan 2020 maakte de Federatie deel uit van Unizo. Sinds 2021 hebben wij echter gekozen voor een meer onafhankelijk model. In dit model zijn we meer gerechtigd om onze eigen beslissingen te nemen, maar kunnen we nog steeds terugvallen op de kennis en juridische achtergrond van Unizo om onze leden bij te staan. We geloven sterk in onze eigen autonomie. Deze beslissing er is gekomen omdat we meer willen gaan werken vanuit de werkvloer. Vanuit de dingen die onze leden dagelijks meemaken. Onze werking zal dan ook 2-ledig zijn:

  • een sterke binding met de werkvloer: ons (dagelijks) bestuur bestaat uit leden uit het werkveld over alle trappen & werkvormen heen.

  • op beleidsniveau blijven we vertegenwoordigd! Onze mandaten werden onderverdeeld onder de leden van ons bestuur. Zij weten als geen ander welke waarden er verdedigd moeten worden!

34 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven

Overschakeling naar code oranje vanaf 17 mei

Wat wil dit zeggen? iedereen is welkom in de opvang, tenzij ze ziek zijn richtlijnen voor uitstappen en activiteiten, zowel in de kinderopvang als in school, zijn aangepast aan de algemeen geldende ri

Leven op hoop!

Vandaag nam @celia.ledoux het op voor de kinderopvang. Het moeilijk invullen van vacatures heeft een duidelijk reden. Werken in de kinderopvang is tegenwoordig niet meer zo evident en daar kan iets aa

COMPENSATIEREGELING CORONA VANAF OKTOBER 2020

De huidige compensatieregeling geldt tot en met 30 september 2020. De koepels kinderopvang (waaronder Federatie Kinderopvang) en Mentes vzw verzamelden gegevens om na te gaan wat de huidige situatie i

Comments


bottom of page